Hakkımızda

Park hayvancılık Ömer Faruk Erdönmez tarafından 1994 yılında kurulmuştur. Erdönmez' in çocukluktan itibaren gelen hayvan sevgisi ve hayvan besleme alışkanlığı Park süs hayvanları çiftliğinin kurulmasına sebep olmuştur. Çiftlik ilk yıllarında keklik ve süs tavuğu üretimi üzerine yoğunlaşmış aradan geçen zaman içinde bunlara çeşitli hayvan türleri eklenerek Türkiye’ nin en geniş süs hayvanları koleksiyonlarından birine sahip olmuştur; Her geçen gün yeni cinsler koleksiyonumuza dâhil olmaktadır. Park Hayvancılık özellikle Türkiye’de bulunmayan birçok cins süs tavuklarını ülkemize ilk defa getirerek hayvan severlere sunmuştur.

Bunların içinde en önemlisi Sultan Tavuğumuzdur Osmanlı İmparatorluğu döneminde ülkemizden alınan ve bütün dünyada Sultan ismi ile popüler olan bu güzel tavuğu 2004 senesinde uzun uğraşlar sonucu yurtdışından getirip koleksiyonumuza dâhil ettik. Zaman içinde üretip hayvan severlerle paylaştık. Yeni getirdiğimiz cinsler yurdumuzda yayılarak hayvan severler tarafından beğenilerek beslenmekte ve üretilmektedir.

Çiftliğimiz, Kınalı Keklik üretim çalışmalarımızın başladığı tarih olan 1994 senesinden bu yana amatör meraklılara bilgi ve damızlık ihtiyacı konusunda destek olmuştur. Ayrıca Orman Bakanlığı Milli Parklar müdürlüğünün Kınalı Keklik alımlarıyla Park Hayvancılığın ürettiği binlerce Keklik doğaya salınmıştır.

Çiftliğimizde bahçe hayvanları diye adlandırdığımız sülün, ördek, kaz, süs güvercinleri, tavşan, yabani koyun, keçi, geyik gibi özel cinsler, ırk özellikleri korunarak sağlıklı bir şekilde üretimi yapılmaktadır. Bugün Park Hayvancılık çiftliği Bursa' da bulunan Pars Kiremit Tuğla A.Ş. fabrikasının 109 dönümlük Fabrika arazisi içinde 18 dönüm arazide kurulmuştur. Çiftliğimiz 120 adet bahçeli ve bahçesiz hayvan barınakları, yavru büyütme bölümleri su kuşları bölümü güvercin kafesleri bölümü, memeliler bölümü gibi bölümlerden oluşmaktadır.

Park Hayvancılığın Üretimini ve satışını Yaptığı Hayvanlar Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı ve Orman Ve Su İşleri Bakanlığından Alınan İzin Belgeleri İle Yapılmaktadır.

Çiftliğimizi kurduğumuz ilk yıllarda süs hayvanlarını yurtdışından yumurta veya canlı olarak getirirken yurdumuzda bu hayvanların yeterince tanınmadığını, cinslerin özelliklerini, bakımı ve üretimi konusunda yeterli bilginin olmadığını görmüştük. Bunun için daha çok hayvan severe ulaşmak ve bu hayvanları tanıtmak amacıyla 2002 yılında www.parkhayvancilik.com sitesini kurduk. Gelen olumlu tepkiler bizi memnun etti ve hayvan severlere daha kolay ulaşmamızı sağladı.

Ülkemizde süs hayvanları besleyen ve üreten birçok hayvan severin daha bilinçli ve ırkların özelliklerine dikkat ederek hayvan beslemek istemeleri sevindiricidir. Amacımız doğru ve bilinçli bir şekilde bu hayvanları besleyenlerin artmasına ve yayılmasına katkıda bulunmaktır.


PARK HAYVANCILIK